MO.BAR szakszuka idealna.

MO.BAR to zaiste znana restauracja wśród fanów jedzenie na mieście. Rośliny, kwiaty i zielone pędy wijące się pod sufitem wewnątrz lokalu w połączeniu z miłą obsługą i wiedzą w zakresie serwowanych dań i systematycznie aktualizowanym menu o nowe pozycji i kreatywne modyfikacje tych już legendarnych i stałych, to najkrótszy możliwy opis lokalu przy ulicy Wronieckiej 18 w Poznaniu. Szakszuka idealna. właśnie ona pojawiła się na moim stole w porze śniadaniowej. Lepszej od dawna nie jadłem.

mo.bar

Szakszuka to danie z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, prawdopodobnie pochodzi z Tunezji albo Jemenu, składające się z pomidorów, papryki i cebuli przyprawionych kuminem, w których gotuje się jajka na patelni, przed podaniem posypuje się świeżą kolendrą. To tylko jednak sucha i okrojona definicja dania, które na samym początku n dnia nie tylko sprawi, że będziemy najedzeni i pełni, ale zapewni nam też dawkę zdrowych kalorii, które przekładają się w konsekwencji na solidna dawkę energii na rozpoczynający się dzień w porze śniadaniowej.

mo.bar
Szakszuka w MO.BAR | fot. ab

MO.BAR z tego co dziś sprawdziłem w swojej karcie ma już to samo danie, ale w wersji z krewetkami, a nie chorizo jak było to całkiem niedawno. Domniemuję, a wręcz jestem pewien, że ta jest tak samo, a nawet bardziej smaczna i przemyślala niż ta, ktoraj ja miałem okazję skosztować .

Całość podana jest na gorącej patelni ze skrupulatnie ułożonymi i dopasowanymi składnikami. Kolorystycznie – bajka! Aromat wydobywający się z dania przyprawiał o zawrót głowy i napawał optymizmem na cały dzień pomimo deszczowej pogody. Idealne jajka z rozpływającym się żółtkiem w połączeniu z pokrojonym avocado dającym się idealnie zmieszać ze wszechobecną na patelni ciecierzycą to po prostu połączenie idealne.

Warto sprawdzać na bieżąco nowe propozycje od MO.BAR na ich stronie i Facebooku, ponieważ te niejednokrotnie mogą nas zaskoczyć, a co najważniejsze stać się perfekcyjnym dopełnieniem spotkania z przyjaciółmi przy ul. Wronieckiej.

red. Adam Bysiek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *