Zjadłem śniadanie i lunch u Kuby Wojewódzkiego. Niewinni Czarodzieje 2.0 i Projekt 44.

Dokładnie jak za każdym razem gdy jestem w Warszawie, tak samo dziś zjadłem śniadanie i lunch u Kuby Wojewódzkiego. Niewinni Czarodzieje 2.0 to restauracja mieszcząca się tuż obok budynku Elektrowni Powiśle, natomiast od kilku miesięcy znajdziemy ją również w słynnym apartamentowcu Złota44 oraz we Wrocławiu.

Po wylądowaniu na Okęciu dotarłem do ul. Złotej kilka minut po 9:00 rano. Właśnie wtedy swoje drzwi dla gości otwiera drugi lokal Kuby Wojewódzkiego i Józefa Krawczyka. Wyjątkowy klimat. ciekawy i angażujący wyobraźnię wystrój opisałem rok temu w listopadzie w pierwszym artykule opisującym kartę i wrażenia po wizycie w restauracji mojego idola.

niewinni czarodzieje 2.0 śniadanie

Śniadania tutaj są nie tylko turbo smacznie, ale też przemyślane i przygotowane z (wg. mojej opinii) najlepszych dostępny składników. Stół po podaniu zamówionych pozycji przez zawsze uśmiechniętą kelnerkę, której od ostatniej wizyty nie sposób zapomnieć ze względu na jej otwartość do gości i ludzi, wygląda bajkowo.

Otwarta kuchnia i długi oraz szeroki bar pod nią sprawia, że aromat z przygotowywanych dań jest nierozłącznym składnikiem wnętrza, w którym od samego przekroczenia progu, przynajmniej dla mnie, jest urzekające.

niewinni czarodzieje 2.0 śniadanie

Stół perfekcyjny

Samą jajecznicą z boczkiem podaną w towarzystwie domowego pieczywa na naturalnym zakwasie najadłem się do syta. Soczyste i pokrojone w połówki pomidorki koktajlowe nawet mi, niezbyt optymistycznie nastawionemu do smaku samych pomidorów, nadają całości dania subtelnego i ciekawego posmaku. Całość przyprawiona jest tzw. “czarnuszką” co w połączeniu z chlebem jest idealnym dopełnieniem całości.

Tuż po godzinie 12:00 we wszystkich restauracjach działających pod szyldem Niewinni Czarodzieje 2.0 rozpoczyna działać oferta lunchowa, o której przeczytacie już w krótce! Będzie dym na stole, lavendowa kąpiel i nie tylko!

red. Adam Bysiek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *